Леніна слід замінити відомими чутянами

У центрі селища уже майже півтора року бовваніють залишки пам`ятника Леніну. Фігуру "вождя пролетаріату" як зняли, так нічого замість нього й не поставили. Сам "Лєнін" продовжує стояти на території комунгоспу.

Мені здається, що осиротілий постамент біля районного будинку культури таки треба чимось прикрасити. Пропоную кілька варіантів персонажів, які пов`язані з Чутовом.


Клара Лучко (1925 - 2005). Саме сьогодні актрисі, яка народилась у нашому селі (тоді воно було саме селом) виповнилося б рівно 90 років. І хоча в Чутовому вона прожила недовго, перебравшись разом із родиною до Полтави, саме наш край наділив Клару Степанівну талантом і натхненням.

Можна, наприклад, створити скульптуру, схожу на те, що встановили у російському Краснодарі.

Іван Ропавка (1927 - 1993). Голова колись знаменитого колгоспу імені Леніна (тьху-тьху, знову він!) усе життя прожив у Чутовому і лишив у його житті дуже помітний слід. Справа навіть не у Герої Соціалістичної праці (цю нагороду він отримав у 1976-му), а в купі сфер, які розвивав Іван Васильович: заснував кінно-спортивний комплекс, чистив річку Чутівку, пітримував футбольну команду (завдяки чому "Колос" грав у вищих групах чемпіонату області) тощо.

Власне, при бажанні можна фігуру Леніна перетворити на Ропавку. Треба лише переробити голову і змінити жестикуляцію.

Інші варіанти: Марія Башкирцева (яка більш близька Черняківці), Ольга Денисова (ще один Герой соцпраці), безіменний козак, завдяки якому, згідно однієї з легенд, з`явилась назва Чутово.

 

Щоб було ясно, до чого тут козак, наведу цю версію. Напередодні Полтавської битви він доніс армії Петра І, яка знаходилась біля Черняківки, що «чув» про шведів. Слова «чув», «чутки» він повторював декілька разів, тому солдати почали його називати «Чутом», а його двір – «Чутовим»...

Оставить комментарий

Комментарии: 0